Την ερχόμενη Κυριακή 14 Απριλίου 2013, συμμετέχουμε (και ατομικά και ως σύλλογος) στη δράση του Δήμου Αγρινίου, στα πλαίσια της εβδομάδας καθαριότητας, και καθαρίζουμε την κεντρική πλατεία του Αγρινίου, ώρα 11 το πρωί. Ελπίζουμε με τη συμμετοχή μας να ευαισθητοποιήσουμε τους συμπολίτες μας και να έχουμε μια καθαρότερη πόλη.
Αν θέλετε να είστε στην επόμενη φωτογραφία…. την Κυριακή, ώρα 11 στην κεντρική πλατεία Δημοκρατίας….
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Ο κεραυνός είναι ένα φαινόμενο φαντασμαγορικό αλλά και τρομακτικό που προκαλούσε διαχρονικά και εξακολουθεί να προκαλεί εντύπωση, έξαψη της φαντασίας και δέος. Παρόλα αυτά είναι ικανό ς να προκαλέσει ζημιά και ιδιαίτερα στο […]
Πραγματοποιήθηκε σε πολύ καλό κλίμα η ΓΣ της ΕΡΔΕ την περασμένη Κυριακή 10 Απριλίου 2011. Συζητήθηκαν όλα τα θέματα και πάρθηκαν αποφάσεις σχετικά με τις μελλοντικές δράσεις του συλλόγου μας. Αρχικά και λόγω της παρατεταμένης […]