14/01/2017 Διοργανώνουμε το 1οΠροβατίνα Contest στον Κοκκινόλογγο. Ο Πάνος Μήλιος πρόσφερε μια προβατίνα για ψήσιμο. Μια μεγάλη παρέα μαζευτήκαμε, ακόμη περισσότεροι προσκλήθηκαν, και ψήσαμε την προβατίνα υπό τις οδηγίες του μάστορα Πάνου Μήλιου. Οι συγκεντρωθέντες ήταν οι SV1DPI, SV1CIB, SV1BDO, SV3IEG (πρώτη φορά στο σταθμό), SV1CQG, SV1CQK, SV1SN, SY1ALH με το γιο του Αλέξανδρο, SV1CIE με το γιο του Κωνσταντίνο, SVHLB, SV1CIC, SV1RRP και ο Πάνος Μήλιος. Πολλοί κοιμήθηκαν στη συνέχεια στο σταθμό και περάσαμε πολύ όμορφα.
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.Σχετικά άρθρα
Έφτασαν οι κάρτες της SV2KBS για το VP8YLG
Όπως παλιότερα είχαμε γράψει, ένα μέλος της ΕΡΔΕ που δυστυχώς ζει μακριά μας, η αγαπητή σε όλους Βικτώρια, πήγε το Γενάρη του 2009 στα νησιά Falklands, κοντά στην Αργεντινή. Με χαρά ανακοινώνουμε ότι σήμερα έφτασαν […]
Έτοιμη η επετειακή QSL κάρτα
Οι κάρτες είναι έτοιμες και ήδη στα χέρια μας. Ιδού και σκαναρισμένη η εμπρός και πίσω πλευρά