Ο SV1BDO συμμετείχε κατά τη διάρκεια του Σαββατοκύριακου 1-2 Απριλίου στο EA RTTY Contest 2017 με το διακριτικό του συλλόγου SZ1A. Ο Σωτήρης συμμετείχε στα 20μ μόνο κάνοντας περίπου 400 επαφές. Οι SV1CQK, SV1HKH και SV1KYX τον επισκέφθηκαν την Κυριακή 2/4 ψήνοντας χέλια και ψάρια. Παράλληλα δούλεψαν και λίγο στην υπό δημιουργία αποθήκη…
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.Σχετικά άρθρα
Συμμετοχή στο CQ WW SSB
φωτο από την πρώτη συμμετοχή μας στο εν λόγω contest Το επόμενο Σαββατοκύριακο 29-30 Οκτωβρίου διεξάγεται ο μεγαλύτερος διαγωνισμός στο ραδιοερασιτεχνικό χώρο, το CQ WW SSB. Η ΕΡΔΕ συμμετέχει (με διακοπές) τα τελευταία 18 χρόνια […]
SARTG RTTY 2016
Παίρνουμε μέρος στο SARTG RTTY Contest στην κατηγορία Multi Single. Πρώτη φορά ως χειριστής ο Θοδωρής SV1EJD (είχε ξαναέρθει ως επισκέπτης στο CQ WPX CW). Επίσης μας επισκέπτονται οι SV1RK και μας διδάσκει πώς συντονίζουμε […]
ΔΣ ΕΡΔΕ
Στις 2 Μαρτίου 2008 έγιναν εκλογές στην ΕΡΔΕ. Το νέο ΔΣ έχει ως εξής: Πρόεδρος : Κώστας Σταμάτης, SV1DPI Αντιπρόεδρος : Θωμάς Σύρρος, SW1JMH Γραμματέας : Πάνος Λαμπρακόπουλος, SW1HKH Ταμίας : Νότης Ρεντίφης,SV1HKD Μέλος : […]