Το Σάββατο 3 Σεπτεμβρίου, στον προαύλειο χώρο του Δημοτικού σχολείου στον Κοκκινόλογγο (20 χλμ περίπου από το Αγρίνιο προς το Καρπενήσι – μετά τις Ραΐνες αριστερά), όπου στεγάζεται και ο σταθμός contest της ΕΡΔΕ, θα πραγματοποιηθεί μουσικοχορευτική βραδιά, με άφθονη μπύρα, ποτό, σουβλάκια και ασυναγώνιστες τιμές. Όλα τα μέλη της ΕΡΔΕ θα βοηθήσουν ώστε όλη η διοργάνωση να είναι άψογη, ενώ το κέφι είναι εγγυημένο. DJ θα είναι ο Δημήτρης Παπαθανασίου. Το ΔΣ οφείλει να ευχαριστήσει το μέλος της ΕΡΔΕ και παλιό αντιπρόεδρο, Θανάση Καψάλη SV1CQK, για την παραχώρηση των μηχανημάτων που απαιτούνται και για την όλη ενίσχυση της προσπάθειας. Παρακαλείστε όλοι να συμμετάσχετε… Παράλληλα εκτός από το να διασκεδάσετε, θα μπορέσετε να γνωρίσετε τον πρωτοποριακό, για τα Ελληνικά δεδομένα, σταθμό μας και να ενισχύσετες τις προσπάθειές μας.
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.Σχετικά άρθρα
Μεγάλη επιτυχία είχε ο Αποκριατικός χορός μας
Με μεγάλη οργανωτική αλλά και οικονομική επιτυχία έγινε και φέτος ο Αποκριάτικος χορός της Ένωσης Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας. Όλα πήγαν κατ’ ευχήν, πολλοί συνάδελφοι ραδιοερασιτέχνες και μη συμμετείχαν στην εκδήλωσή μας και γλέντησαν με την […]
![SZ1A new 3rd tower](https://sz1a.org/wp-content/uploads/2020/06/3rdtower03-422x400.jpg)
Aποκατάσταση & Αναβάθμιση του 3ου Πύργου στο SZ1A
Ίσως θυμάστε ότι ο 3ος πύργος μας (και μεγαλύτερος) που φιλοξενούσε την κεραία των 40μ, είχε πέσει θύμα του Ηφαιστίωνα. Λεπτομέρειες για την καταστροφή στην αρχή της χρονιάς εδώ Από την αρχή της χρονιάς που […]
![](https://sz1a.org/wp-content/uploads/2020/06/sv1dpj1-555x400.jpg)
Ο SV1DPJ ως SZ1A στο CQ WPX CW 2020
Ο Βασίλης SV1DPJ συμμετείχε στο CQ WPX CW Contest το Σαββατοκύριακο 30-31 Μαΐου 2020, με το διακριτικό του συλλόγου SZ1A και στην κατηγορία Single Operator 20m High Power Assisted. Ο Βασίλης κατάφερε ένα πολύ καλό […]