Εκδόθηκαν τα αποτελέσματα για το διαγωνισμό EA RTTY 2014. Ο διαγωνισμός αυτός διοργανώνεται από την Ισπανική Ένωση Ραδιοερασιτεχνών. Ο Δημήτρης SV1CIB είχε συμμετάσχει στον εν λόγω διαγωνισμό, χρησιμοποιώντας το διακριτικό της ΕΡΔΕ, SZ1A και κατέλαβε την 11η θέση παγκοσμίως στην κατηγορία του. Το ΔΣ θέλει να τον συγχαρεί για την αξιοπρεπή παρουσία του.
Αναλυτικά μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα στη διεύθυνση
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.
Το περασμένο Σάββατο 16 Μαρτίου 2013, ο Δήμος Αγρινίου διοργάνωσε μια εκδήλωση στα πλαίσια της διεξαγωγής του καθιερωμένου πλέον ημιμαραθωνίου “Μιχάλης Κούσης”, για να τιμήσει τους Αγρινιώτες αθλητές που διακρίθηκαν το 2012. Στα πλαίσια αυτής […]
Εκδόθηκαν τα αποτελέσματα του CQ WPX RTTY 2018. Η μείωση του σκορ λόγω logchecking δε μας επέτρεψε τελικά να σπάσουμε, για λίγο, το προηγούμενο ρεκόρ μας. Αυτό βέβαια δε μας εμπόδισε να κατακτήσουμε την 1η […]
αντι-γράφει ο Κωνσταντίνος Σταμάτης, SV1DPI Θα ακούσω και θα ξανά ακούσω και στη συνέχεια θα ακούσω ξανά πριν καλέσω. Θα καλέσω τον σταθμό DX, μόνο αν μπορώ να τον ακούσω σωστά. Δεν θα εμπιστευθώ το […]