Ήρθε το βραβείο για το UBASSB 2016 που συμμετείχαμε τέλος Ιανουαρίου (χειριστές οι SV1BDO, SV1CIB, SV1JMC, SV1RRX, SV1DPI, SV1JMO). 3οι στον κόσμο…
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.Σχετικά άρθρα
Καθαρίστηκε και βάφτηκε το σακ στον Κοκκινόλογγο
Τις τελευταίες μέρες μια μεγάλη ομάδα ασχολήθηκε με τον καθαρισμό και το βάψιμο του χώρου του σακ. Το κτίριο έχει δύο χώρους. Ο ένας, ο πιιο μικρός, θα χρησιμοποιηθεί για σακ και ο μεγαλύτερος θα […]
Σύστημα διανομής κεραιών λήψης σε 2 σταθμούς
Για μια ακόμη φορά η ιδέα αυτή ήρθε από τον φίλο μας τον Κώστα SV1DPI. Αυτό που θέλαμε να πετύχουμε ήταν, οι κεραίες λήψης (beverage), που διαθέτει ο contest σταθμός μας SZ1A, να μπορούν να […]
Χρόνια Πολλά…
Η Ε.Ρ.Δ.Ε. εύχεται σε όλους ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ 2013