Παίρνουμε μέρος στο SARTG RTTY Contest στην κατηγορία Multi Single. Πρώτη φορά ως χειριστής ο Θοδωρής SV1EJD (είχε ξαναέρθει ως επισκέπτης στο CQ WPX CW). Επίσης μας επισκέπτονται οι SV1RK και μας διδάσκει πώς συντονίζουμε τον ΟΜ, SV1CQG, SV1CQR, SV1HKH, SV1HKZ. Μέχρι τώρα τον συντονίζαμε λάθος κι επιτέλους ο ΟΜ δουλεύει τέλεια. Στο τέλος του διαγωνισμού μετράμε 908 επαφές, 199 Multipliers και τελικό σκορ 2.005.920 βαθμούς. Χειριστές του σταθμού ήταν οι SV1DPI, SV1EJD, SV1BDO.
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.Σχετικά άρθρα
![](https://sz1a.org/wp-content/uploads/2019/02/DSC_0098-1.jpg)
Συμμετοχή του SZ1A στο CQ WPX RTTY 2019
O SZ1A συμμετείχε στο CQ WPX RTTY, στην κατηγορία MS HP. Είχαμε την τιμή να φιλοξενούμε για πρώτη φορά στο σταθμό το Νίκο SV3BSF από την Πάτρα. Μάλιστα ο Νίκος μας δώρισε μια συλλογή από […]
1ος ο SZ1A στο CQWW 2009 SSB
Μια ευχάριστη έκπληξη μας περίμενε στο ταχυδρομείο αφού παραλάβαμε το βραβείο από το Αμερικάνικο περιοδικό CQ για την πρωτιά μας στην Ελλάδα στο CQWW SSB του 2009 στην κατηγορία Multi Single. Το σκορ μας πέρυσι […]
Συμμετέχουμε στον ημιμαραθώνιο “Μιχ. Κούσης”
Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος η ΕΡΔΕ θα καλύψει τηλεπικοινωνιακά το μεγάλο αθλητικό γεγονός του Αγρινίου, τον 9ο ημιμαραθώνιο “Μιχάλης Κούσης”. Για το σκοπό αυτό, το ΔΣ της ΕΡΔΕ καλεί όλα τα μέλη και τους φίλους […]