Ανακοινώνονται τα Raw Scores για το CQ WW RTTY. Είμαστε 1οι στην Ελλάδα, 5οι στην Ευρώπη και 7οι στον κόσμο σε μια πολύ απαιτητική κατηγορία (MSHP)!!!
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.Σχετικά άρθρα
Κάθε Σαββατοκύριακο κι ένα contest…
Είναι γνωστό στους περισσότερους ότι κάθε Σαββατοκύριακο έχει κι από ένα contest. Άλλα πιο μεγάλα κι άλλα πιο μικρά, ανάλογα με τους συμμετέχοντες. Ο σταθμός στον Κοκκινόλογγο γι’ αυτό φτιάχτηκε και αυτό είναι που ονειρευόμαστε: […]
Γενική Συνέλευση ΕΡΔΕ 10-3-2013
Πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή 10 Μαρτίου 2013 η ετήσια Γενική Συνέλευση της Ένωσης Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας. Πολλοί συνάδελφοι συγκεντρώθηκαν μετά τις 10 το πρωί και συζητήσαμε το παρελθόν, το παρόν και το μέλλον της ΕΡΔΕ. Πρώτα […]
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
Το Δ.Σ. της Ένωσης Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας εύχεται σε όλους ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ κι ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ 2009