Ο Δημήτρης SV1CIB θα συμμετάσχει στο CQ WPX RTTY Contest ως SZ1A, το προσεχές Σαββατοκύριακο 8-9 Φεβρουαρίου 2020 από το σταθμό μας στον Κοκκινόλογγο. Του ευχόμαστε καλή επιτυχία και σας παρακαλούμε αν τον ακούσετε να τον καλέσετε και να τον σποτάρετε.
Δημήτρης SV1CIB
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.
Το προσεχές Σαββατοκύριακο 11-12 Φεβρουαρίου, θα συμμετάσχουμε στο διαγωνισμό που διοργανώνει το Αμερικάνικο περιοδικό CQ, το WPX RTTY. Αν θέλετε να καλέσετε ή εμάς ή όποιον άλλο σταθμό, ας ξέρετε ότι πρέπει να δώσετε αύξοντα […]
Μια μεγάλη παρέα πήγε στον Κοκκινόλογγο για να περάσουμε όλοι μαζί την Πρωτομαγιά. Πιο μακρινός ο Θοδωρής SV1EJD με την οικογένειά του, καθώς και ο Βασίλης SV1DPJ, που ήρθαν από την Αθήνα για το σκοπό […]