Όλα ήταν υπέροχα. Κυριολεκτικά εκτός του ότι όλα πήγαν καλά, από τη διάδοση μέχρι και το σταθμό και το κέφι μας… Περάσαμε πάρα πολύ ωραία. Μαγικά. Ατέλειωτο κέφι , φαγητό, κρασί και τα λοιπά… Α!! και το pileup ήταν ατέλειωτο. Για πρώτη φορά δοκιμάσαμε και το στήσιμο ενός δικτύου υπολογιστών, το οποίο λειτούργησε άψογα. Με την ευκαιρία να ευχαριστήσουμε και το Βασίλη SV1DPJ για τον υπολογιστή που παρεχώρησε στην ΕΡΔΕ. Ευχαριστούμε όλους όσους μας κάλεσαν και ιδιαίτερα τους Ελληνικούς σταθμούς.
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.Σχετικά άρθρα
![](https://sz1a.org/wp-content/uploads/2020/10/lmq11-555x351.jpg)
Κατασκευή Κεραίας Yagi 4 Στοιχείων για τα 6 μέτρα
Ένα email κι ένα τηλεφώνημα με το φίλο μου Κώστα SV1DPI ήταν αρκετά για να πεισθώ να μοιραστώ μαζί σας τις εμπειρίες μου σχετικά με την κατασκευή μιας κεραίας για τα 50MΗz, ελπίζοντας να σας […]
CQ WW SSB 2013 συμμετοχή
Ο νόμος του Μέρφυ… Μετά το σκέλος του RTTY το τελευταίο Σαββατοκύριακο του Σεπτεμβρίου, ο καιρός πέρασε γρήγορα. Έτσι το σκέλος του SSB μας έπιασε λίγο απροετοίμαστους. Τουλάχιστον ψυχολογικά. Γιατί ο σταθμός ήταν έτοιμος. […]
Αποτελέσματα εξετάσεων ραδιοερασιτεχνών
Μετά από πολλές ανεπιτυχείς προσπάθειες της Υπηρεσίας Συγκοινωνιών Αγρινίου, οι εξετάσεις υποψηφίων ραδιοερασιτεχνών έγιναν τελικά τη Μεγάλη Τρίτη 15 Απριλίου 2014 στο Μεσολόγγι. Δυστυχώς δεν πήγαν όλοι οι υποψήφιοι στο Μεσολόγγι για να συμμετάσχουν στις […]