Αρχίσαμε χωρίς πολλά προβλήματα, με live streaming του ήχου του χειριστή που έκανε το run, αλλά και εικόνας από το σακ, έστω κι αν τα ωραιότερα γίνονταν απ’ έξω. Το σκορ και ο αριθμός των QSO όταν παρέδωσε η πρώτη βάρδια, ήταν εντυπωσιακός και άφηνε υποσχέσεις για κάτι πολύ καλό. Η 40άρα έδινε ρέστα…
Νωρίς το πρωί του Σαββάτου άνοιξαν τα 15μ και η καινούρια κεραία των 15μ μας αποζημίωσε, εξασφαλίζοντας απαράμιλλα pileup στους χειριστές. Το πιο ωραίο όμως ήταν η ζωντανή μάχη με του φίλους μας στο J42T. Και οι δύο σταθμοί, ανέβαζαν ζωντανά το σκορ τους στο cqcontest.net και η μάχη δίνοντας πόντο πόντο…
Τα πειράγματα με τους J42T έδιναν και έπαιρναν, αφού αυτοί δεν είχαν αρνί (αν και εμφάνισαν ένα γιαλαντζί στο facebook) ενώ και στο σκορ είχαμε ξεφύγει… Την Κυριακή το πρωί ζούσαμε στη ραστώνη της προηγούμενης βραδιάς και οι βάρδιες που για πρώτη φορά είχαμε βάλει, άρχισαν να μη τηρούνται. Λίγο αρχίσαμε να το παρατάμε…
Την Κυριακή το μεσημέρι, νέες φωτογραφίες με προβατίνα που είχε φέρει ο Μιχάλης SV8GKE και νέος χαμός στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης… Από την άλλη μεριά το γεγονός ότι οι χειριστές ήταν λίγοι, άρχισε να επιφέρει και κόπωση…
![φαι](https://lh3.googleusercontent.com/--rDZ0TjIrwM/VXkv4fDBYEI/AAAAAAAAJz4/IvcrlxjCaAI/s720/BDO11.jpg)