Το Δ.Σ. της Ένωσης Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας εύχεται σε όλους
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ
κι
ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ 2009
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.
Ο SV1DPJ δώρισε ένα νέο σύστημα bridge–access point προκειμένου να αντικαταστήσουμε το παλιό που κάηκε. Το σύστημα είναι σεταρισμένο από το Βασίλη και μένει να τοποθετηθεί.
Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος η ΕΡΔΕ θα καλύψει τηλεπικοινωνιακά το μεγάλο αθλητικό γεγονός του Αγρινίου, τον 9ο ημιμαραθώνιο “Μιχάλης Κούσης”. Για το σκοπό αυτό, το ΔΣ της ΕΡΔΕ καλεί όλα τα μέλη και τους φίλους […]
γράφει ο Διονύσης Δρακόπουλος, SV1CDN ΕΙΣΑΓΩΓΗ Μέχρι στιγμής έχουμε ολοκληρώσει την υλοποίηση ενός συνόλου συστημάτων λογισμικού με τα οποία ανιχνεύουμε, αποθηκεύουμε, επεξεργαζόμαστε και απεικονίζουμε RTTY & PSK spots σε τοπικό επίπεδο. Το πλήθος των πληροφοριών […]