Όσοι δεν είναι τακτικοί τελευταία στο Echolink, ας μάθουν ότι ζει και βασιλεύει και τον κόσμο κυριεύει… Ο καλός μας φίλος Πλάτωνας, που φιλοξενεί το σταθμό Echolink του συλλόγου μας, πρόσθεσε μια ακόμη δυνατότητα. Όποιος θέλει μπορεί πατώντας στο παρακάτω link να δει το Log του σταθμού Echolink SZ1A και πιο συγκεκριμένα τους σταθμούς που συνδέονται. Όλοι εμείς νιώθουμε την ανάγκη για μια ακόμα φορά να ευχαριστήσουμε τον Πλάτωνα για την πολύτιμη και ανιδιοτελή βοήθειά του. Το link είναι http://platon.wiran.gr/sz1a/CallLog.txt
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.Σχετικά άρθρα
Εξετάσεις Ραδιοερασιτεχνών Β’ περιόδου νομού Αιτωλοακαρνανίας
Την Πέμπτη 13 Οκτωβρίου 2017, έχουν προγραμματιστεί οι εξετάσεις ραδιοερασιτεχνών Β περιόδου για το νομό Αιτωλοακαρνανίας (πιθανότατα στο Μεσολόγγι). Οι εξετάσεις στο νομό μας γίνονται πάντα, με πάγια απόφαση, τη 2η Πέμπτη του Ιουνίου και […]
Κοπή πίτας, Τετάρτη 30 Ιαν 2013
Την Τετάρτη 30 Ιανουαρίου, στα γραφεία της ΕΡΔΕ, στην Καμαρούλα Αγρινίου, ώρα 7:30μμ θα γιορτάσουμε τον καινούριο χρόνο, θα ευχηθούμε τα καλύτερα DX, και θα κόψουμε την Πρωτοχρονιάτικη πίτα μας. Ελπίζουμε να παραβρεθούμε όσο το […]
Η ΕΡΔΕ κόβει την πίτα της…
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας κόβει την Πρωτοχρονιάτικη πίτα της Μεγάλη επιτυχία είχε η εκδήλωση κοπής της Πρωτοχρονιάτικης πίτας της Ένωσης Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας, που έγινε στα γραφεία μας χθες 30 Ιανουαρίου 2013. Πολλοί φίλοι […]