Και AirCondition έχει από προχθές ο σταθμός του SZ1A στον Κοκκινόλογγο. Ο Θανάσης SV1CQK, μας λυπήθηκε βλέποντάς μας να συμμετέχουμε στο IARU contest τον Ιούλιο και αποφάσισε να δωρίσει ένα AirCondition στο σύλλογο!!! Πραγματικά οι συνθήκες στο shack, ιδιαίτερα τους καλοκαιρινούς μήνες ήταν απαγορευτικές. Πολλή ζέστη σε σημείο απάνθρωπο. Σίγουρα αυτός ήταν ένας λόγος που δεν είχαμε πολλές συμμετοχές σε “καλοκαιρινά” contest. Ο Πρόεδρος βέβαια, πάντα οικονομολόγος, φύτεψε μερικές μουριές ώστε όταν μεγαλώσουν με τον ίσκιο τους να φέρουν λίγη δροσιά!!! Αλλά ως τότε καλύτερα θα είναι με το AirCondition, το οποίο, τοποθέτησε ο ψυκτικός την περασμένη Παρασκευή 2 Αυγούστου, παρουσία SV1CIB, SV1CQG, SV1CIF και SV1DPI… Το βράδυ ακολούθησε σχετική κατεδάφιση στο Γυροδικείο…
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.
Την προσεχή Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2020 και ώρα 11:30 π.μ. η Ε.Ρ.Δ.Ε. θα κόψει την πίτα της για το 2020 στις εγκαταστάσεις του σταθμού μας στον Κοκκινόλογγο.
Από μέρα σε μέρα θα είναι έτοιμες οι qsl κάρτες για το SX25. Όπως είπαμε οι κάρτες θα τυπωθούν με την οικονομική βοήθεια του Δήμου Αγρινίου. Ένα μέρος του κόστους θα καλύψει ο σύλλογος. Με […]
Αγρίνιο, 28 Ιουνίου 2010 Προς κ.κ. Αντιπρόεδρο και Μέλη του Δ.Σ. της Ε.Ρ.Δ.Ε.Ε Ν Τ Α Υ Θ Α Αγαπητοί Συνάδελφοι Πριν τρία περίπου χρόνια, είχα αναγγείλει την αποχώρησή μου από την ενεργό διοικητική δράση […]