Σ’ ένα ωραίο Ανοιξιάτικο Σαββατοκύριακο, στις 28-29 Απριλίου 2018, ο SV1CIB συμμετείχε στην κατηγορία SO HP, στο Πολωνέζικο διαγωνισμό τηλετύπου, SP DX RTTY. Πέτυχε ένα πολύ καλό σκορ που αναμένουμε να τον οδηγήσει μεταξύ των πρώτων θέσεων. Αναλυτικότερα κατάφερε να πραγματοποιήσει 804 επαφές σε όλες τις μπάντες, εχοντας τελικά 3.556.630 πόντους. Συγχαρητήρια και καλά αποτελέσματα…
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.Σχετικά άρθρα
Παραίτηση SV1SN
Αγρίνιο, 28 Ιουνίου 2010 Προς κ.κ. Αντιπρόεδρο και Μέλη του Δ.Σ. της Ε.Ρ.Δ.Ε.Ε Ν Τ Α Υ Θ Α Αγαπητοί Συνάδελφοι Πριν τρία περίπου χρόνια, είχα αναγγείλει την αποχώρησή μου από την ενεργό διοικητική δράση […]
ΧΟΡΟΕΣΠΕΡΙΔΑ 2010
Την Παρασκευή 12-2-2010 έγινε ο χορός της Ένωσης μας με μεγάλη επιτυχία στο CORALI CLUB του εκλεκτού συναδέλφου SV1DHU.Η συμμετοχή ήταν μεγάλη και μας δόθηκε η ευκαιρία να τα πούμε από κοντά και να χορέψουμε […]
Κοπή Πίτας 2015
Την προσεχή Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2015 και ώρα 11:30, στα γραφεία της ΕΡΔΕ στο πρώην Δημοτικό κατάστημα Καμαρούλας,θα γίνει η Κοπή της Βασιλόπιτας για το 2015. Την κοπή θα ευλογήσει ο Ιερέας και Ραδιοερασιτέχνης Π. […]