Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας συμμετείχε στην εβδομάδα καθαριότητας που διοργάνωσε ο Δήμος Αγρινίου. Την Τετάρτη 13 Μαΐου 2009, στις 5 το απόγευμα μαζευτήκαμε στο δασύλλιο του Αγίου Χριστόφορου και μαζί με συμπολίτες μας, μέλη άλλων συλλόγων, μαζέψαμε όσα σκουπίδια μπορέσαμε. Η προσπάθειά μας δεν ήταν η καλύτερη δυνατή και οφείλουμε να το ομολογήσουμε. Παρόλα αυτά έχουμε τη γνώμη ότι βοηθήσαμε κι εμείς στην ευαισθητοποίηση και των άλλων και τη δική μας. Μάθαμε ότι η καθαριότητα της πόλης είναι υπόθεση όλων μας. Παράλληλα διασκεδάσαμε περπατώντας στο δάσος. Ήταν εκεί οι SV1HKH, SV1DPP, SV2HQL, SV1CQG, SV1JMF, SV1JMO με την XYL Βούλα και το Κωνσταντίνο, SV1HKD, SV1DPI, SW1HKV, SV1HKY. Και του χρόνου…
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.Σχετικά άρθρα
Βραβείο AA CW 2015
Ήρθε το βραβείο από τη συμμετοχή μας, ως πρώτοι στην Ελλάδα, στο ALL ASIA CW Contest τον Ιούνιο του 2015 με χεριστές τους SV1DPJSV1CIB, SV1DPI, SV1CQN, SV1CQG, SV1CQK, SV1HKH
Συμμετοχή στο CQ WPX RTTY Contest 2015
Ωραία τα περάσαμε στο cq wpx rtty το περασμένο Σαββατοκύριακο 14-15 Φεβρουαρίου. Πήγαμε στο RedForest νωρίς την Παρασκευή το απόγευμα, ως συνήθως. Τα πάντα έδειχναν έτοιμα, αφού είχαμε αφιερώσει όλα τα τελευταία Σαββατοκύριακα στη συντήρηση […]
Επετειακό T-shirt από την ΕΡΔΕ
Η ΕΡΔΕ, γιορτάζοντας τα 25 χρόνια της, κυκλοφόρησε επετειακά μπλουζάκια τα οποία είναι μπλε απόχρωσης και φέρουν την 1η φωτογραφία από μπροστά και τη 2η φωτογραφία, πιο μεγάλη, στο πίσω μέρος. Κοστίζουν 10 ευρώ και […]