Με επιτυχία πραγματοποιήθηκαν την Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2015, οι εκδηλώσεις για τα πρώτα Παναγρίνια. Μεταξύ άλλων εκδηλώσεων, πραγματοποιήθηκε δρόμος με ποδήλατα, τρέξιμο και περπάτημα. Η συμμετοχή πολιτών ήταν πολύ μεγάλη. Μεταξύ άλλων η ΕΡΔΕ ήταν παρούσα και βοήθησε στην τηλεπικοινωνιακή κάλυψη του αγώνα. Παρόντες οι SV1CQW, SV1HKV, SWL ΣΩΤΗΡΗΣ, SV1DPI, SV1RLC, SV1HKH, SV1RRO, SV1CQG, SV1CQK, SV1HKE. Ευχαριστούμε όλους για την εθελοντική τους συμμετοχή.
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.
Την Κυριακή 7 Μαρτίου 2010 και ώρα 10:00 π.μ, σύμφωνα με τα άρθρα 12 & 18 του Καταστατικού, καλούνται τα μέλη της ΕΡΔΕ σε τακτική ετήσια γενική συνέλευση στα γραφεία μας στην Καμαρούλα Αγρινίου.θέματα: 1.Πεπραγμένα […]
Ο Σπύρος SV1JMO έφτιαξε ένα εντυπωσιακό βίντεο διάρκειας 2 λεπτών περίπου, με θέμα το σταθμό μας SZ1A στο Red Forest. Κατέγραψε εντυπωσιακές εικόνες του σταθμού από ψηλά και το βίντεο αποτελεί διαφήμιση της προσπάθειάς μας. […]
Εκδόθηκαν τα οριστικά αποτελέσματα για το διαγωνισμό EA RTTY Contest 2016, όπου καταφέραμε να τερματίσουμε 1οι Έλληνες και στην 3η θέση στον κόσμο στην κατηγορία . Θα μπορούσαμε να κάνουμε καλύτερο σκορ αφού στην ουσία δουλεύαμε μόνο το ένα ράδιο.Χειριστές […]