Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.Σχετικά άρθρα
Επιδιορθώσεις…
4/12/2016 Οι SV1CIB, SV1DPI στο σταθμό Κυριακή πρωί. Μετράμε τις beverages. Οι 1 και 2 φαίνονται καλές (2,1 και 1,7 στάσιμα). Οι 3, 4 και 5 έχουν πρόβλημα. Η 3 έχει 4,3 στάσιμα ενώ οι […]
H SV2KBS ΣΤΟ VK9LA
Η αγαπητή σε όλους μας Βίκυ SV2KBS, που από το Δεκέμβριο του 2008 είναι μέλος του συλλόγου μας, θα βρίσκεται μέχρι τις 3 Απριλίου 2009 στο Nησί της Αυστραλίας LORD HOWE, που όπως γνωρίζουν οι […]