Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.Σχετικά άρθρα
Κεραία QUAD για τα 6μ
O SV1VS δωρίζει δύο κεραίες Quad 6 στοιχείων για τα 6 μέτρα. Τοποθετούμε (SV1KYX, SV1HLB, SV1HKH, SV1DPI, SV1JG, SV1CQK) πρόχειρα την μία από τις δύο, κι έτσι ο σταθμός αποκτά κεραία για τα 6 μέτρα.
UBA SSB 2016 Award
Ήρθε το βραβείο για το UBASSB 2016 που συμμετείχαμε τέλος Ιανουαρίου (χειριστές οι SV1BDO, SV1CIB, SV1JMC, SV1RRX, SV1DPI, SV1JMO). 3οι στον κόσμο…