Θέλουμε να ενημερώσουμε τα μέλη μας, ότι η ΕΡΔΕ, είναι πλέον έτοιμη να εκδώσει ταυτότητες . Η ταυτότητα δίνεται μόνο στα οικονομικά τακτοποιημένα μέλη, σύμφωνα με απόφαση του ΔΣ. Όσοι επιθυμούν να προμηθευτούν την ταυτότητα της Ένωσης, πρέπει να φέρουν μια φωτογραφία 3,5Χ4,5 εκατοστά, κάθε Τετάρτη απόγευμα 7:30-9:00 μμ. Η παραλαβή της ταυτότητας γίνεται αμέσως και είναι δωρεάν.
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.Σχετικά άρθρα
Βραβεύσεις… και η επόμενη μέρα…
Σήμερα ο ταχυδρόμος ήταν καλός μαζί μας!!! Έφτασε ένας μεγάλος φάκελλος με δύο βραβεία: ένα για το CQ WW SSB 2012 για την πρώτη θέση στην Ελλάδα κι ένα για το CQ WW CW 2012 […]
Μια υπέροχη βραδιά στο σταθμό…
Μια υπέροχη βραδιά στο σταθμό σήμερα 24-7-2016, για μερικά μέλη του SZ1A με φαί και πολλές μπύρες. Μεταξύ άλλων οι SV1HKH, SV1CQK, SV1RRX. Επίσης ανάμεσα και λίγο CQ…
SARTG RTTY 2016
Παίρνουμε μέρος στο SARTG RTTY Contest στην κατηγορία Multi Single. Πρώτη φορά ως χειριστής ο Θοδωρής SV1EJD (είχε ξαναέρθει ως επισκέπτης στο CQ WPX CW). Επίσης μας επισκέπτονται οι SV1RK και μας διδάσκει πώς συντονίζουμε […]