Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.Σχετικά άρθρα
Χριστός Ανέστη
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗΗ ΕΝΩΣΗ ΡΑΔΙΟΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΣΑΣ ΕΥΧΕΤΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ
Συμμετοχή στο CQ WPX contest
SV1DPI, SV2FWV Στις 26 και 27 Μαΐου λάβαμε μέρος, όπως και πέρυσι, στο cq wpx cw. Φέτος είχαμε τη χαρά η εν λόγω συμμετοχή να έρθει ως επιστέγασμα σε μια ωραία προσπάθεια που κάναμε και […]
ARRL Roundup 2019
Ο SV1CIB συμμετείχε με το διακριτικό του συλλόγου, για λίγες ώρες στο ARRL Roundup 2019 τις 5-6/1/2019 . Η συμμετοχη του Δημήτρη περιορίστηκε στο RTTY. Επίσης δυστυχώς το δίπολο των 80μ ήταν κομμένο και η […]