Η ΕΡΔΕ, γιορτάζοντας τα 25 χρόνια της, κυκλοφόρησε επετειακά μπλουζάκια τα οποία είναι μπλε απόχρωσης και φέρουν την 1η φωτογραφία από μπροστά και τη 2η φωτογραφία, πιο μεγάλη, στο πίσω μέρος. Κοστίζουν 10 ευρώ και διατίθενται από τα γραφεία της Ένωσης.
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.Σχετικά άρθρα
Raw Scores για το CQ WW RTTY 2016
Ανακοινώνονται τα Raw Scores για το CQ WW RTTY. Είμαστε 1οι στην Ελλάδα, 5οι στην Ευρώπη και 7οι στον κόσμο σε μια πολύ απαιτητική κατηγορία (MSHP)!!!
Εκλογές και Γενική Συνέλευση
Διεξήχθη τη Μ. Τετάρτη 16 Απριλίου 2014, η αναβληθείσα Γενική Συνέλευση και οι εκλογές. Οι συγκεντρωμένοι εξέλεξαν αρχικά πρόεδρο της Γενικής Συνέλευσης τον Απόστολο SV1UK, με βοηθό τον Κώστα SV1CQG. Στη συνέχεια έγινε απολογισμός της […]