Ο Σπύρος SV1JMO έφτιαξε ένα εντυπωσιακό βίντεο διάρκειας 2 λεπτών περίπου, με θέμα το σταθμό μας SZ1A στο Red Forest. Κατέγραψε εντυπωσιακές εικόνες του σταθμού από ψηλά και το βίντεο αποτελεί διαφήμιση της προσπάθειάς μας.
Ευχαριστούμε το Σπύρο και περιμένουμε ένα βίντεο για όλη την περιοχή που έχει απίστευτες ομορφιές…
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.
Το CQ WPX RTTY Contest είναι ένας από τους κορυφαίους διαγωνισμούς RTTY. Σκοπός είναι οι ραδιοερασιτέχνες σε όλο τον κόσμο να επιδείξουν την ικανότητά τους στην επικοινωνία με Ραδιοτηλέτυπο (RTTY). Διοργανώνεται από το περιοδικό CQ και […]
Διεξήχθη τη Μ. Τετάρτη 16 Απριλίου 2014, η αναβληθείσα Γενική Συνέλευση και οι εκλογές. Οι συγκεντρωμένοι εξέλεξαν αρχικά πρόεδρο της Γενικής Συνέλευσης τον Απόστολο SV1UK, με βοηθό τον Κώστα SV1CQG. Στη συνέχεια έγινε απολογισμός της […]
4/12/2016 Οι SV1CIB, SV1DPI στο σταθμό Κυριακή πρωί. Μετράμε τις beverages. Οι 1 και 2 φαίνονται καλές (2,1 και 1,7 στάσιμα). Οι 3, 4 και 5 έχουν πρόβλημα. Η 3 έχει 4,3 στάσιμα ενώ οι […]