Παρότι ακόμη δε δημοσιεύτηκαν στο site του διαγωνισμού, δημοσιεύτηκαν στο περιοδικό και σας παρουσιάζουμε τα αποτελέσματα του διαγωνισμού του περασμένου Σεπτεμβρίου για τους Ελληνικούς σταθμούς. Ο SZ1A συμμετείχε στην κατηγορία MULTI SINGLE με χειριστές τους SV1DPI, SV2FWV, SV1JG, SV1BDO, SV1ELF, SV1JMC, SV1CIB και ομάδα υποστήριξης τους SV1CQK, SV1UK, SV1CQG, SV1RRO, SV1HKH. Τερματίσαμε στην 5η θέση στην Ευρώπη και στην 6η του κόσμου! Όλα τα αποτελέσματα για τους Ελληνικούς σταθμούς στην παρακάτω εικόνα:
Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.Σχετικά άρθρα
Ο SV1DPI στο CQ160 CW από το SZ1A
27-29/01/2017 O SV1DPI συμμετέχει με το διακριτικό του στο CQ 160m CW, κάνοντας λίγα περισσότερα από 1000 QSOs. Το Inv–L τις περισσότερες φορές ήταν χειρότερο από το δίπολο, ενώ η μεν Αυστραλέζα beverage δε δούλευε […]
Χριστός Ανέστη
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗΗ ΕΝΩΣΗ ΡΑΔΙΟΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΣΑΣ ΕΥΧΕΤΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ
CQ WPX CW 2013 ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΑΣ
Όπως συνηθίζουμε τα τελευταία χρόνια, έτσι και φέτος συμμετείχαμε στο διαγωνισμό CQ WPX CW. Ο διαγωνισμός διεξήχθη φέτος το Σαββατοκύριακο 25-26 Μαΐου 2013. Όπως συνήθως, ήρθαν επισκέψεις και βοήθεια από Αθήνα μεριά. Έτσι ο Παναγιώτης […]