Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.Σχετικά άρθρα
![](https://sz1a.org/wp-content/uploads/2019/03/svn174ASKRATISOUNOIXOROI_001.jpg)
Συνάντηση 10/2/2019 στο SZ1A, Άρθρο SV-Nέα
Άρθρο του SV1DPI για τη συνάντηση στο σταθμό της 10ης Φεβρουαρίου 2019, κατά τη διάρκεια του CQ WPX RTTY Contest, δημοσιεύεται στο SV-Nέα, τεύχος 174. Μάλιστα για άλλη μια φορά, o σταθμός γίνεται εξώφυλλο.
Λαχειοφόρος αγορά
Είναι γεγονός ότι τον τελευταίο καιρό, όλο και περισσότεροι ραδιοερασιτέχνες, Έλληνες και ξένοι, αγκαλιάζουν το project του SZ1A, όσον αφορά στη δημιουργία ενός σταθμού contest που θα προσφέρεται ΔΩΡΕΑΝ σε όλους, προκειμένου να συμμετάσχουν σε διαγωνισμούς. […]
Εκδήλωση – Παρουσίαση
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας (Ε.Ρ.Δ.Ε.) στα πλαίσια του εορτασμού των 25 ετών από την ίδρυσή της, σε συνεργασία με την Ένωση Ελλήνων Ραδιοερασιτεχνών (Ε.Ε.Ρ.) διοργανώνει την παρουσίαση των ακόλουθων θεμάτων: “Ιονοσφαιρική Διάδοση στα VHF […]