Radio Amateur Association of Western Greece - SZ1A
Η Ένωση Ραδιοερασιτεχνών Δυτικής Ελλάδας - SZ1A ιδρύθηκε το 1985, με σκοπό την νόμιμη εκπροσώπηση των Ραδιοερασιτεχνών της Δυτικής Ελλάδας, την διάδοση και ανάπτυξη της Υπηρεσίας Ραδιοερασιτέχνη, την μύηση των μελών της στα ραδιοερασιτεχνικά θέματα, και την πρόοδο της επιστήμης και της τεχνικής των ραδιοεπικοινωνιών. Σήμερα συντηρούμε και λειτουργούμε τον μεγαλύτερο σταθμό συλλόγου (Club Station) της χώρας, το SZ1A, με ομάδα διαγωνισμών (Contest Team) παγκοσμίου βεληνεκούς.Σχετικά άρθρα
Βραβείο AA CW 2015
Ήρθε το βραβείο από τη συμμετοχή μας, ως πρώτοι στην Ελλάδα, στο ALL ASIA CW Contest τον Ιούνιο του 2015 με χεριστές τους SV1DPJSV1CIB, SV1DPI, SV1CQN, SV1CQG, SV1CQK, SV1HKH
Μ. Τρίτη 15 Απριλίου οι εξετάσεις… αλλά στο Μεσολόγγι
Τη Μεγάλη Τρίτη 15 Απριλίου και ώρα 8:30 στο Μεσολόγγι, θα γίνουν (;) τελικά οι εξετάσεις ραδιοερασιτεχνών. Δυστυχώς το Τμήμα Συγκοινωνιών Αγρινίου, δεν τα κατάφερε τελικά να στήσεις τους υπολογιστές κι έτσι οι εξετάσεις θα […]
Επισκέψεις; η ελεγεία στο ραδιοερασιτεχνισμό
από αριστερά προς τα δεξιά: Dick N7RO, Kostas SV1DPI, Dimitris SV1SN, Kostas SV1CQG, Dimitris SV1CIB, Spyros SV1JMO, Tolis SV1UK, Paul W7IV, Tony LZ1JZ, SWL Panos Την περασμένη Πέμπτη 14 Απριλίου 2011, είχαμε την τιμή να […]